Page 1 of 1

Lecţie nouă

Posted: Thu May 07, 2020 3:20 pm
by Michael
Dragilor, având în vedere că pe data de 9 MAI. 2020, sărbătorim Ziua Europei, am ales să vorbim săptămâna aceasta despre SIMFONIA NR. 9 de LUDWIG VAN BEETHOVEN, binecunoscutul imn al UNIUNII EUROPENE.
Aici, vă ataşez link-ul lecţiei, SIMFONIA NR. 9. Ceea ce aveţi de făcut, este să conspectaţi lecţia şi la final să îmi trimiteţi conspectele pe adresa mea de e-mail: cetean.mihai@yahoo.com . Le aştept până marţea viitoare, când avem oră.


https://ro.wikipedia.org/wiki/Simfonia_ ... Beethoven)

De ascultat: P.S. Cei care mai aveţi referate, vă rog să mi le trimiteţi pe adresa mea de e-mail, sus-menţionată ( să nu fiu rău, vă mai las până săptămâna viitoare :D ). :)

Dacă aveţi întrebări, vă rog să mi le adresaţi pe e-mail alături de conspecte. Mulţumesc pentru înţelegere şi vă doresc zile frumoase în continuare!
Mult succes şi nu uitaţi... AVEŢI GRIJĂ DE VOI :!: :!: :!:

Re: Lecţie nouă

Posted: Thu May 07, 2020 3:34 pm
by Michael
Vă repostez link-ul lecţiei!
Acesta este cel bun: https://ro.wikipedia.org/wiki/Simfonia_ ... Beethoven)