Lecţie nouă

Post a reply

Confirmation code
Enter the code exactly as it appears. All letters are case insensitive.
Smilies
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode is ON
[img] is ON
[flash] is ON
[url] is ON
Smilies are ON

Topic review
[quote=Michael post_id=1811 time=1588857651 user_id=105] Dragilor, având în vedere că pe data de 9 MAI. 2020, sărbătorim Ziua Europei, am ales să vorbim săptămâna aceasta despre SIMFONIA NR. 9 de LUDWIG VAN BEETHOVEN, binecunoscutul imn al UNIUNII EUROPENE. Aici, vă ataşez link-ul lecţiei, SIMFONIA NR. 9. Ceea ce aveţi de făcut, este să conspectaţi lecţia şi la final să îmi trimiteţi conspectele pe adresa mea de e-mail: cetean.mihai@yahoo.com . Le aştept până marţea viitoare, când avem oră. https://ro.wikipedia.org/wiki/Simfonia_ ... Beethoven) De ascultat: Beethoven - Oda bucuriei- fragment din simfonia a IX-a.avi (3).mp4 Imnul Uniunii Europene - Corul Ariston al Liceului de Arte Oradea (4).mp4 P.S. Cei care mai aveţi referate, vă rog să mi le trimiteţi pe adresa mea de e-mail, sus-menţionată ( să nu fiu rău, vă mai las până săptămâna viitoare :D ). :) Dacă aveţi întrebări, vă rog să mi le adresaţi pe e-mail alături de conspecte. Mulţumesc pentru înţelegere şi vă doresc zile frumoase în continuare! Mult succes şi nu uitaţi... AVEŢI GRIJĂ DE VOI :!: :!: :!: [/quote]
   

If you wish to attach one or more files enter the details below.

Expand view Topic review:Lecţie nouă

Re: Lecţie nouă

by Michael »Thu May 07, 2020 3:34 pm

Vă repostez link-ul lecţiei!
Acesta este cel bun: https://ro.wikipedia.org/wiki/Simfonia_ ... Beethoven)

Lecţie nouă

by Michael »Thu May 07, 2020 3:20 pm

Dragilor, având în vedere că pe data de 9 MAI. 2020, sărbătorim Ziua Europei, am ales să vorbim săptămâna aceasta despre SIMFONIA NR. 9 de LUDWIG VAN BEETHOVEN, binecunoscutul imn al UNIUNII EUROPENE.
Aici, vă ataşez link-ul lecţiei, SIMFONIA NR. 9. Ceea ce aveţi de făcut, este să conspectaţi lecţia şi la final să îmi trimiteţi conspectele pe adresa mea de e-mail: cetean.mihai@yahoo.com . Le aştept până marţea viitoare, când avem oră.


https://ro.wikipedia.org/wiki/Simfonia_ ... Beethoven)

De ascultat: P.S. Cei care mai aveţi referate, vă rog să mi le trimiteţi pe adresa mea de e-mail, sus-menţionată ( să nu fiu rău, vă mai las până săptămâna viitoare :D ). :)

Dacă aveţi întrebări, vă rog să mi le adresaţi pe e-mail alături de conspecte. Mulţumesc pentru înţelegere şi vă doresc zile frumoase în continuare!
Mult succes şi nu uitaţi... AVEŢI GRIJĂ DE VOI :!: :!: :!:

Top