by Michael »Thu May 07, 2020 3:20 pm
Dragilor, având în vedere că pe data de 9 MAI. 2020, sărbătorim Ziua Europei, am ales să vorbim săptămâna aceasta despre SIMFONIA NR. 9 de LUDWIG VAN BEETHOVEN, binecunoscutul imn al UNIUNII EUROPENE.
Aici, vă ataşez link-ul lecţiei, SIMFONIA NR. 9. Ceea ce aveţi de făcut, este să conspectaţi lecţia şi la final să îmi trimiteţi conspectele pe adresa mea de e-mail:
cetean.mihai@yahoo.com . Le aştept până marţea viitoare, când avem oră.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Simfonia_ ... Beethoven)
De ascultat:
P.S. Cei care mai aveţi referate, vă rog să mi le trimiteţi pe adresa mea de e-mail, sus-menţionată ( să nu fiu rău, vă mai las până săptămâna viitoare

).
Dacă aveţi întrebări, vă rog să mi le adresaţi pe e-mail alături de conspecte. Mulţumesc pentru înţelegere şi vă doresc zile frumoase în continuare!
Mult succes şi nu uitaţi... AVEŢI GRIJĂ DE VOI

Dragilor, având în vedere că pe data de 9 MAI. 2020, sărbătorim Ziua Europei, am ales să vorbim săptămâna aceasta despre SIMFONIA NR. 9 de LUDWIG VAN BEETHOVEN, binecunoscutul imn al UNIUNII EUROPENE.
Aici, vă ataşez link-ul lecţiei, SIMFONIA NR. 9. Ceea ce aveţi de făcut, este să conspectaţi lecţia şi la final să îmi trimiteţi conspectele pe adresa mea de e-mail: cetean.mihai@yahoo.com . Le aştept până marţea viitoare, când avem oră.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Simfonia_ ... Beethoven)
De ascultat:
[attachment=0]Beethoven - Oda bucuriei- fragment din simfonia a IX-a.avi (3).mp4[/attachment]
[attachment=1]Imnul Uniunii Europene - Corul Ariston al Liceului de Arte Oradea (4).mp4[/attachment]
P.S. Cei care mai aveţi referate, vă rog să mi le trimiteţi pe adresa mea de e-mail, sus-menţionată ( să nu fiu rău, vă mai las până săptămâna viitoare :D ). :)
Dacă aveţi întrebări, vă rog să mi le adresaţi pe e-mail alături de conspecte. Mulţumesc pentru înţelegere şi vă doresc zile frumoase în continuare!
Mult succes şi nu uitaţi... AVEŢI GRIJĂ DE VOI :!: :!: :!: