Ultima oră de religie din gimnaziu

Message
Author
gian27569
Posts:80
Joined:Thu Apr 23, 2020 4:08 pm
Ultima oră de religie din gimnaziu

#1 Post by gian27569 »

Săptămâna aceasta este ultima ora de religie din gimnaziu,așa că as vrea să fie una deosebită.Aș vrea ca la acest final de ciclu de învățământ să primesc de la voi un feed-back în legătură cu ce gânduri ne despărțim cu unii după 4 ani ,cu alții după 8 ani sau mai puțin.
Dacă am fi fost la școală ar fi fost o oră interactivă,dar cred că ne descurcăm și de la distanță.
Ceea ce am vrut să vă transmit prin orele pe care le-am făcut împreună este să fiți oameni buni și drepți și credincioși.Credința ne-a salvat din multe situații critice,rugăciunea nu rămâne fără răspuns dacă suntem oameni buni,deci nu uitați să vă rugați și când vă este greu,dar să și mulțumiți atunci când vă este bine.
Albert Einstein spunea : ”ÎNVAȚĂ DIN IERI,TRĂIESTE PENTRU ASTĂZI ȘI SPERĂ PENTRU ZIUA DE MÂINE.CEL MAI IMPORTANT LUCRU ESTE SĂ NU ÎNCETEZI NICIODATĂ SĂ TE ÎNTREBI”,iar Mark Twain spunea că: ”CELE MAI IMPORTANTE DOUĂ ZILE DIN VIAȚA TA SUNT ZIUA ÎN CARE TE-AI NĂSCUT ĂI ZIUA ÎN CARE AI AFLAT DE CE”.
Fiecare om se naște cu un scop,încercați să descoperiți acest lucru și nu lăsați nici o zi în care să nu încerci să afli acest lucru.
Vă doresc să creșteți frumos,să fiți sănătoși și fericiți!

Return to “Clasa a VIII-a A”